CURTEA DE APEL IAȘI
str. Elena Doamna, nr. 1A, Iași, jud. Iași
Organizare->Structură organizatorică şi organigramă

SECŢIA CIVILĂ

Președinte secție: judecător Palihovici Liliana

 

Judecători:

 

Bălan-Mateiciuc Monica

 

Brădățeanu Ioana-Ecaterina 

 

Cocor Monica Liliana 

 

Gheorghiu Elena

 

Ghideanu Anca 

 

Hatmanu Laura 

 

Popa Maria Cristina 

 

Poiană Cipriana-Mihaela 

 

Protea Georgeta 

 

Susanu Claudia-Antoanela 

 

Șerban Brânduşa Daniela 

 

Târlion Ştefan 

      

Grefier şef de secţie :

Hatmanu Anda 

 Grefieri:

Aluculesei Cristina

 

Aprodu Gabriela

 

Filoti Fabian

 

Huțanu Mihaela

 

Lupu Cristina

​Paraschiv Ana-Maria

 

Rusu-Cipiniuc Lăcrămioara

  

SECŢIA PENALĂ ŞI PENTRU CAUZE CU MINORI

Președinte secție: judecător Chiriac Adrian 

 

Judecători:

 

 

Cheptene-Micu Diana-Mihaela

 

Cojocaru-Roşu Alexandra-Cristina

 

Crișu-Ciocîntă Anda

 

Juverdeanu Tatiana

 

Mirăuță Daniel

 

Mititelu Maricica

 

Mocanu Marcel

 

Moraru Marius-Andrei

 

Niculiță Florin Liviu

 

Sandu Geta

 

Stănculeanu Maria Gabriela

 

Tarlion Gabriel-Constantin

 

Toderică Camelia

 

Trifan Andreea Nicoleta

  

Grefier şef de secţie :

Albină Cerasela

 Grefieri: 

Burdulea Elena-Maria

  

Calinciuc Vlad

​ 

David Ștefănel

 

Florescu Oana

 

Găureanu Dragoș Cozmin – grefier temporar

 

Gioacăş Larisa Andreea

 

Grosu Mihaela

 

Lișiță Lorena Modena

 

Marcu Alina

 

Păun Roxana Andreea

 

Petria Oana-Elena-Narcisa

 

Pintiliescu Lorena-Mădălina grefier in cadrul Judecătoriei Iași, detașat la Curtea de Apel Iași

 

Spiridon Marius-Ionuț

 

Stativă Cătălina-Marilena​

        

SECŢIA CONTENCIOS ADMINISTRATIV ŞI FISCAL

Președinte secție: judecător Obreja Manolache Nelu Iustinian

 

Judecatori: ​

Andrei Florin Alexandru

 

Cioară Mădălina 

 

Ciobanu Iulia Elena – detașat cu 01.01.2020 pentru 3 ani la Inalta Curte de Casație și Justiție

 

Cojan Onuț​ 

Gânju Elena 

 

Ghergheșanu Irina Alexandra 

 

Ghergheșanu Petrică 

 

Hărățu Mihaela-Dana

 

Prelipcean Alina-Gianina 

 

Şerbănescu Dragoş Radu Gabriel 


 Grefier şef de secţie :

 Romanescu Gabriela

 

Grefieri:

Abuhnoaei Valentina

 

Acatrinei Mariana

 

Ancuţa Ciprian

 

Chirvasă Angela

 

Dumitrașcu Gheorghiță Maria Roxana

 

Radu Elena 

SECŢIA LITIGII DE MUNCĂ ȘI ASIGURĂRI SOCIALE

Președinte secție: judecator Panainte Elena Crizantema

 

Judecători:

Andronic Adriana Elena - numită în funcția de inspector judiciar la Inspecția  judiciară  începând cu 01.04.2013

 

Adam Oana-Cristina

​Chitic Ionela

 

Obreja-Manolache Ancuta Gabriela

 

Radu Cristina

             

Grefier şef de secţie :

 Brișan Rodica

 

Grefieri:

Bugeac Cristina

 

Donea Emanoela Manona