CURTEA DE APEL IAȘI
str. Elena Doamna, nr. 1A, Iași, jud. Iași
Organizare->Structură organizatorică şi organigramă

SECŢIA CIVILĂ
Președinte secție: judecător Olariu Viorica
 
 
Judecători:
 Gheorghiu Elena
 Ghideanu Anca
 Șerban Brânduşa Daniela
 Hatmanu Laura 
​ Palihovici Liliana
 Poiană Cipriana
 Protea Georgeta
 Stoinel Adriana Carmen
 ​​Susanu Claudia
 Truțescu Cristina
 Bălan-Mateiciuc Monica
 
 Brădățeanu Ioana
           
Grefier şef de secţie :
 Hatmanu Anda 
 
Grefieri:  ​
 Aluculesei Cristina
 Gherghevici Dana
Filoti Fabian
 Ibănescu Lorena Modena
 Petria Oana Elena Narcisa
Marcu Alina
 
  
SECŢIA PENALĂ ŞI PENTRU CAUZE CU MINORI
Președinte secție: judecător Juverdeanu Tatiana
 
Judecători:
 Anton Dan - suspendat din funcție conform Hot. CSM 857/26.10.2015
​​ Adam Oana-Cristina
Chirilă Mihaela
 Chiriac Adrian
 Cheptene-Micu Diana Mihaela
 Crișu-Ciocîntă Anda
​ Mititelu Maricica
 
 Mirăuță Daniel
 Mocanu Marcel
 
 Niculiță Florin Liviu
 Sandu Geta
 Tarlion Gabriel-Constantin
​ Toderică Camelia
Trifan Andreea Nicoleta
  
Grefier şef de secţie :
 Albină Cerasela
 
Grefieri: 
 Angheluţă Lenuţa
 
 Adam Geanina-Adina – grefier temporar în cadrul Tribunalului Iași detașat la Curtea de Apel Iași
 Aprodu Gabriela
​ Calinciuc Vlad
 
 Gavril Lăcrămioara – grefier în cadrul Judecătoriei Pașcani, detașat la Curtea de Apel Iași
Găureanu Dragoș Cozmin – grefier temporar
 
 Grosu Mihaela
 Lupu Cristina
 Timofte Veronica
 
 Roznovăț Elena
 
 Spiridon Marius-Ionuț
 
 Stativă Cătălina
          
         
SECŢIA CONTENCIOS ADMINISTRATIV ŞI FISCAL
Președinte secție: judecător  Pinte Violeta - Elena
 
Judecatori: ​
 Andrei Florin Alexandru
 Cocor Monica Liliana
​ Ghergheșanu Irina Alexandra
 Obreja Manolache Nelu Iustinian
​ Opriș Elena Daniela
 Popa Maria-Cristina
​ Prelipcean Alina Gianina
 Şerbănescu Dragoş Radu Gabriel
 Tacu Florin Marius - detașat la ministerul Afacerilor Externe, ca urmare a acreditării în calitate de ambasador extraordinar și plenipotențiar al României în Republica Singapore
 
             
Grefier şef de secţie :
 Romanescu Gabriela
 
Grefieri:​
 Abuhnoaei Valentina
 Acatrinei Mariana
 Ancuţa Ciprian
 Dumitrașcu Gheorghiță Maria Roxana
 Sîncu Iuliana-Ana
 Șutu Oana 
    
 
SECŢIA LITIGII DE MUNCĂ ȘI ASIGURĂRI SOCIALE
Președinte secție: judecător Pruteanu Daniela
 
Judecători:
 Andronic Adriana Elena - numită în funcția de inspector judiciar la Inspecția  judiciară  începând cu 01.04.2013
 Bancu Carmen
Ciobanu Iulia Elena
 Moruzi Nelida Cristina
Obreja-Manolache Ancuta Gabriela
 Pipernea Smaranda
 Panainte Elena Crizantema
             
Grefier şef de secţie :
 Brișan Rodica
 
Grefieri:​  
 Bugeac Cristina
 Donea Emanoela Manona
 Huţanu Mihaela
 
 Radu Elena